poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Serialowe zapowiedzi / kwiecień 2018

Początek miesiąca to na blogu zawsze czas zapowiedzi serialowych – nie inaczej jest tym razem. Zapraszam więc na przejrzenie kilku tytułów, które będzie można zobaczyć w kwietniu. 

,,Ordeal by Innocence” 1 kwietnia
Stacja: BBC One Kraj: UK Ilość odcinków: - Długość odcinków: - Opis: Miniserial na podstawie powieści Agathy Christie pod tytułem ,,Próba niewinności”. Akcja rozgrywa się w w roku 1954 i dotyczy morderstwa filantropki, Rachel Argyle, która zostaje zabita w własnym domu. Podejrzanym staje się jej adoptowany syn, który jednak umiera, nim dochodzi do rozprawy. Półtora roku później domostwo Argyllów odwiedza tajemniczy mężczyzna, twierdzący, że ma dowody na niewinność przybranego syna Rachel. Sęk w tym, że rodzina zmarłej nie jest zainteresowana grzebanie w przeszłości.
Zwiastun:


The Crossing2 kwietnia
Stacja: ABC
Kraj: USA
Ilość odcinków: 11
Czas trwania odcinków: ok. 40/45 minut
Opis: Jude Ellis  szeryf w małym miasteczku – chcę odbudować spokojnie życie dla siebie i swojego syna, jednak jego plany ulegają modyfikacji, gdy morze wyrzuca na okoliczną plażę ponad czterdziestu uchodźców. Aby było jeszcze zawilej, okazuje się, iż owi uchodźcy są z przyszłości i uciekają przed wojną, która ma wybuchnąć za kilka (może nawet kilkadziesiąt lat). Podczas gdy federalni szukają prawdy o tajemniczych uciekinierach, Jude Ellis bierze sprawy we własne ręce i rozpoczyna śledztwo z pomocą lojalnego zastępcy szeryfa i lokalnego rybaka, Nestora Rosario.
Zwiastun:


„Kiss Me First” 2 kwietnia
Stacja: Channel 4
Kraj: UK
Ilość odcinków: 6
Czas trwania odcinków: ok. 60 minut
Opis: Leila – nieśmiała nastolatka – poznaje w grze, która jest uważana za raj, Tess. Nowa znajoma jest całkowitym zaprzeczeniem niewinnej Leili, gdyż Tess prowadzi bardziej hedonistyczny i pełen przygód tryb życia. Tak więc, gdy Tess pojawia się w prawdziwym życiu Leili bez zaproszenia, siłą rzeczy życie głównej bohaterki zaczyna się zmieniać. Wówczas też Leila zaczyna nabierać podejrzeń, że być może ukryta kraina nie jest cyfrowym Edenem, jak nazywa go twórca gry.
Zwiastun:

,,The Last O.G.” 3 kwietnia
Stacja: TBS Kraj: USA Ilość odcinków: 10 Długość odcinków: ok. 30 minut
Opis: Tray po 15 latach więzienia wraca do normalnego życia, a właściwie próbuje, bo okazuje się, że życie na Brooklynie bardzo się zmieniło, a były więzień musi przystosować się do nowych standardów. Zwiastun:

„Deep State” 3 kwietnia
Stacja: FOX Kraj: UK Ilość odcinków: 8 Długość odcinków: ok. 45/50 minut
Opis: Były szpieg Max Easton przed laty rozpoczął nowe życie we francuskich Pirenejach, mając nadzieję, iż uda mu się prowadzić normalne, spokojnie życie. Mimo ogromnych chęci mroczna przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć, przez co mężczyzna musi wrócić do poprzednie pracy, czyli do bezwzględnego światu wywiadu.Od tej pory musi walczyć o życie własne i swoich bliskich. Akcja serialu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Libanie i Francji.
Zwiastun:

,,National Treasure: Kiri 4 kwietnia
Stacja: Hulu Kraj: USA Ilość odcinków: 4 Długość odcinków: - Opis: Młoda, czarna dziewczynka ma być adoptowana przez białą rodzinę klasy średniej, jednak dziecko znika podczas wizyty pracownika opieki społecznej, Miriam. Sprawa staje się głośna, a wszyscy wzięci pod lupę – zarówno biologiczna rodzina dziewczynki, jej niedoszła rodzina oraz sama pracownica, Miriam.
Zwiastun:


„Rekyl” 5 kwietnia
Stacja: TV3 Kraj: Norwegia Ilość odcinków: - Długość odcinków: - Opis: Serial na podstawie prawdziwych wydarzeń; podczas nalotu policyjnego na siedzibę handlarzy narkotyków, ginie jeden z przestępców, a pozostali trafiają do więzienia. Narkotyki i pieniądze przepadają bez śladu. Kilka lat później z więzienia zwolnieni próbują dociec, co stało się z pieniędzmi i towarem. Szybko okazuje się, że za całą sprawą stoją skorumpowani policjanci.
Zwiastun: -


,,The Terror 5 kwietnia
Stacja: AMC Kraj: USA Ilość odcinków: - Długość odcinków: -
Opis: Nowy serial AMC to ekranizacja powieści Dana Simmonsa, opowiadającej o wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która w 1847r. wyruszyła na poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, czyli drogi morskiej z Europy do wschodniej Azji, prowadzącej przez Archipelag Arktyczny. Ekspedycja dwóch okrętów była równie śmiała, co niebezpieczna, o czym szybko przekonają się jej uczestnicy, którzy będą musieli zmierzyć się z tajemniczym zwierzęciem, nieprzyjaznymi warunkami oraz środowiskiem.
Zwiastun:

,,La Casa de Papel 6 kwietnia
Stacja: Netflix Kraj: Hiszpania Ilość odcinków: w oryginale 6 Długość odcinków: w oryginale ok. 90 minut Opis: Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan.
Zwiastun:


„The Boss Baby: Back in Business” 6 kwietnia
Stacja: Netflix Kraj: USA Ilość odcinków: 13 Długość odcinków: ok. 25 minut Opis: Serial animowany będący spin-offem filmu „The Boss Baby” z 2017 roku. Tym razem Boss Baby zaprasza swojego starszego brata, Tima, do siedziby Baby Corp, by nauczyć go robienia interesów.
Zwiastun:„The City & The City” 6 kwietnia
Stacja: BBC Two Kraj: UK Ilość odcinków: 4 Długość odcinków: - Opis: Serial ma być adaptacją powieści China Miéville’a o tym samym tytule. W mieście Besźel zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety. Zajmujący się tą sprawą inspektor odkrywa, że nie trafił wyłącznie na ślad zbrodni, ale także ogromnego spisku, który ściągnie na niego ogromne niebezpieczeństwo.
Zwiastun:


„An American Murder Mystery: The Staircase” 8 kwietnia
Stacja: Investigation Discovery Kraj: USA Ilość odcinków: 3 Długość odcinków: - Opis: Sprawa śmierci Kathleen Peterson była bardzo głośna na terenie Stanów Zjednoczonych. 9 grudnia 2001 roku jej mąż i pisarz powiadomił policję, iż kobieta upadła ze schodów po spożyciu dużej ilości alkoholu i leków. Zginęła na miejscu. Choć badania toksykologiczne potwierdziły słowa męża, ilość krwi, która znajdowała się na miejscu zbrodni, świadczyła o tym, że kobieta nie zginęła jedynie od upadku. Policja stwierdziła, że kobieta musiała zostać raniona w głowę wiele razy i to spowodowało zgon. Podejrzenia spadły na męża, a rozprawa jedynie potwierdziła przypuszczenia. Michael Peterson został skazany na dożywocie, jednak 8 lat później pojawiły się nowe fakty w sprawie. Mężczyzna został zwolniony i otrzymał prawo do ponownego rozpoczęcia procesu. Tajemnicza śmierć kobiety wciąż nie jest wyjaśniona.
Zwiastun: -


„Ballmastrz: 9009” 8 kwietnia
Stacja: Adult Swim Kraj: USA Ilość odcinków: 4 Długość odcinków: ok. 15 minut Opis: Gaz Digzy to imprezowa supergwiazda, która za swoje destrukcyjne wybryki zostaje przeniesiona do najgorszego zespołu – The Leptons. Jedyną drogą na szczyt jest doprowadzenie nieudaczników do zwycięstwa w brutalnej grze.
Zwiastun:

,,Howards End8 kwietnia
Stacja: Starz i BBC One Kraj: UK Ilość odcinków: 4 Długość odcinków: - Opis: Serial na postawie powieści E.M. Forster'a opowiada o Anglii na początku XX wieku. Odchodzi wówczas stary świat, którego symbolem jest Howards End, wiekowe wiejskie domostwo. To właśnie w tym miejscu rozgrywają się perypetie dwóch wyemancypowanych sióstr.
Zwiastun:
,,Killing Eve 8 kwietnia
Stacja: BBC America Kraj: USA Ilość odcinków: 8 Długość odcinków: ok. 60 minut Opis: Serial oparty jest na powieści „Villanelle” autorstwa Luke'a Jenningsa i opowiada o dwóch niezwykle inteligentnych kobietach: psychopatycznej morderczyni Villanelle oraz przykutej do biurka pracowniczki ochrony Eve, która będzie usiłowała ją schwytać
Zwiastun:


„In Contempt” 10 kwietnia
Stacja: BET Kraj: Kanada Ilość odcinków: 10 Długość odcinków: - Opis: Fabuła skupia się na Gwen Sullivan, pracującej w Nowym Jorku prawniczce, która dzięki swojej pasji i ogromnemu zaangażowaniu uważana jest za najlepszego adwokata w okolicy.
Zwiastun: -

„America Inside Out With Katie Couric” 11 kwietnia
Stacja: National Geographic Kraj: USA Ilość odcinków: 6 Długość odcinków: - Opis: Dziennikarka Katie Couric podejmuje się badania problemów, z jakimi Amerykanie muszą zmierzać się każdego dnia. Porusza tematykę dyskryminacji rasowej, feminizmu, jak również innowacji technologicznych.
Zwiastun:


„Chef’s Table: Pastry” 13 kwietnia
Stacja: Netflix Kraj: USA Ilość odcinków: 4 Długość odcinków: ok. 45 minut Opis: Serial skupia się na życiu sześciu znanych, międzynarodowych szefów kuchni.
Zwiastun: 

,,Lost in Space13 kwietnia
Stacja: Netflix Kraj: USA Ilość odcinków: 10 Długość odcinków: ok. 60 minut Opis: Rodzina Robinsonów zostaje wybrana do przeniesienia się w kosmos i rozpoczęcia kolonizacji w odległej galaktyce. Podczas podróży nieszczęśliwie zbaczają z kursu, przez co znajdują się ata świetlne od wyznaczonego celu, co z kolei musza ich do odnalezienia się w nowej, nieznanej im rzeczywistości. Miejsce, do którego trafili, jest niezwykle niebezpieczne i bardzo odległe od przestrzeni, w której mieli rozpocząć nowe życie.
Zwiastun:
,,It Was Him: The Many Murders of Ed Edwards16 kwietnia
Stacja: Paramount Network Kraj: USA Ilość odcinków: 6 Długość odcinków: - Opis: Wnuk seryjnego mordercy, Edwarda Edwardsa i pewien detektyw próbują udowodnić, że Edwards stał za dużo większą ilością zbrodni niż my przypisano. Prowadzący uważają, iż Edward może być odpowiedzialny m.in. na niektórego zabójstwa przypisywane Zodiakowi.
Zwiastun:

„Civilizations” 17 kwietnia
Stacja: BBC Kraj: UK Ilość odcinków: 9 Długość odcinków: - Opis: Serial jest zainspirowany inną, przełomową serią BBC, którą stworzył Kenneth Clark w 1969 roku. Teraz nowa, dziewięcio-częściowa seria BBC wprowadza młodsze pokolenie do wielkich arcydzieł piękna i pomysłowości, przedstawiając różne historie zachodniej sztuki, architektury i filozofii od czasów średniowiecza.
Zwiastun:

„AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction”
Stacja: AMC Kraj: USA Ilość odcinków: 6 Długość odcinków: - Opis: Serial skupia się na postaci Jamesa Camerona – uznanego reżysera i producenta filmów o tematyce science fiction. W każdym z odcinków wybitny twórca odkrywa początki fantastyki naukowej oraz przekazuje zdobytą przez lata wiedzę. Przeprowadza rozmowy z wieloma, równie zasłużonymi osobistościami w tym gatunku, m.in. ze Stevenem Spielbergiem, Georgem Lucasem, Ridleyem Scottem czy Christopherem Nolanem.
Zwiastun: -


Oprócz tego na ekrany po przerwie wracają takie seriale jak:

 • ,,Legion”,
 • ,,Ransom”,
 • ,,New Girl”,
 • ,,The Expanse”,
 • ,,Bosh”,
 • ,,Fear the Walking Dead”,
 • ,,The Originals”,
 • ,,Into the Badlands”,
 • ,,Westworld”,
 • ,,The 100”,
 • ,,Genius”,
 • ,,Archer”,
 • ,,Brockmire”,
 • ,,Code Black”,
 • ,,The Handmaid’s Tale”,
 • ,,Quantico”,
 • ,,Elementary”.
To już wszystko na dziś – któraś z ponad 20 premier szczególnie wpadła wam w oko?

Oczywiście nikogo za drzwi nie wyganiam – to był po prostu jeden z nielicznych gifów, który był w niezłej rozdzielczości i przy tym mi się podobał. 

13 | dodaj komentarz

 1. Szczerze to z nowości nic nie wpadło mi do oka, ale już nie mogę się doczekać powrotu Legionu, The 100, The Haindmaid's Tail oraz Westworldu. Swoją drogą tegoroczny kwiecień jak widać jest niesamowicie obfity. Ciekawe czy kolejne miesiące mu dorównają?
  Pozdrawiam,
  https://szalonebookcholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że spokojnie. Ostatnio tak naprawdę co dwa miesiące mamy wysyp świetnie zapowiadających się produkcji w ogromnych ilościach.

   Usuń
 2. Kiss me first najbardziej mnie zainteresowało. Myślę, że obejrzę, jak znajdę czas...POCZYTAJ ZE MNĄ!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo dobrego :) Z nowości będę oglądać Kiss Me First, The Terror oraz Killing Eve. Z powrotów: The 100, Legion i Quantico ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, nie wiedziałam, że aż tyle będzie się działo. Dzięki za uświadomienie, chociaż wątpię żebym znalazła czas na chociaż jedną z tych propozycji :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo osób poleca mi the 100 właśnie i chyba zacznę go oglądać, ale jestem wierna fanka riverdale ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od ,,Riverdale'' uciekłam po pierwszym sezonie i twierdząc po opinii innych niewiele straciłam. Nad ,,The 100'' swego czasu trochę ubolewałam, bo punkt wyjścia bardzo mi się podobał – szkoda tylko, że główna bohaterka jest tak nieznośna.

   Usuń
 6. Bardzo dużo ciekawych na pierwszy rzut oka propozycji. Będzie się działo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, czy cokolwiek zdążę obejrzeć ; ) Obecnie i tak oglądam Riverrdale oraz Orange is the New Black :)

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę, że zważywszy na liczbę ciekawych premier, ten gif idealnie obrazuje moje "towarzyskie" plany na kilka najbliższych miesięcy :D :P - żegnaj świecie.
  zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnóstwo fantastycznego oglądania przed nami. :) "Terror", ale w postaci książki, już czeka na czytelnicze spotkanie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno zarówno powieść świetna (serial zresztą też!). Także kto wie, może sama też się w końcu skuszę :D

   Usuń
 10. Ja nie jestem zbyt serialową osobą - raczej nie oglądam seriali, a jak już to bardzo rzadko..

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń

Template by Elmo